Емили Ратајковски критикувана поради задникот

21 септември, 2018
е

По манекенката Емили Ратајковски (27) полудеа стотици илјади луѓе.

На социјалните мрежи, благодарение на нејзиното секси тело, има поголем број на следачи од поп дивата Мадона (60).

Британската манекенка повторно ги поттикна фантазиите на своите обожаватели, откако во прв план го стави својот задник, но и градите кои ѕиркаа под кратката маичка. Иако се омажи оваа година, не планира да престане да го фотографира својот задник и гради, бидејќи, како што вели, благодарение на нив може да има раскошен живот.

Веќе пет години е светски позната, а славата ја должи на спотот “Blurred Lines”, кој ја подигна на врвот на интернет-ѕвездите. Емили е моментално во Чикаго, а придружниците ги „почести“ со провокативни кадри.

“Знаеш ли нешто друго да правиш освен да се соблекуваш за Instagram. Срам си за женски род”, се само некои од негативните коментари.

Британката која во детството ја малтретирале другите ученици призна дека негативните коментари повеќе не ја погодуваат.

View this post on Instagram

🔍🔎

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on