25 мај, 2020

Кајли Џенер, најмладата и најуспешната Кардашијан, нема да биде дел од реалното шоу ” Keeping up with the Kardashians ” од следната сезона.

View this post on Instagram

?? @kyliecosmetics

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Убавицата одлучи целосно да и се посвети на линијата за козметика која што и донесе една милијарда долари и “не и треба реално шоу”.

– Сака да се посвети на своето дете и работата и реалното шоу не и е потребно. Мајка и,  Крис, смета дека е неопходно да ја задржи во реалното шоу поради гледаноста, но таа за оваа сезона направи договор од 150 милиони долари, додека Кајли веќе има една милијарда долари, изјави неименуван близок извор на Џенер.

 

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Кајли Џенер го напушта реалното шоу : Ќе му се посвети на бебето и на линијата за козметика од милијарда долари
Горе