20 февруари, 2019

Радио

Првата фотографија од Сторми Вебстер, детето на Кајли Џенер во моментов е најлајкуваната фотографија во историјата на Инстаграм со вкупно 15 милиони лајкови.

stormi webster 👼🏽

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Претходно листата беше предводена од фотографијата на Кристијано Роналдо со 11.3 милиони лајкови додека пак кон крајот на 2017-ма Бијонсе го држеше рекордот за најлајкувана фотографија кога јавно ја покажа својата бременост со 11.2 милиони лајкови.

Претходно едни од најлајкуваните фотографии на Инстаграм беа фотографијата од трансплантацијата на бубрег на Селена Гомез, фотографијата на Бијонсе кога ги покажа своите близнаци.

Фотографијата на Кајли го покажува малото раче на Сторми како го држи прстот на мајка си.

Остави коментар

Почетна // Забава // Шоубиз // Кајли Џенер ја симна Бијонсе од листата на најлајкувана слика на Инстаграм
Горе