21 септември, 2019

Радио

Гламурозно издание во стилот на Кардашијан.

На претставувањето на Tiffany Blue Book колекцијата, Ким Кардашијан се појави во гламурозно издание како холивудска дива. Медиумите веднаш забележаа дека за овој настан дополнително се  “здебелила” со филери поради што лицето и изгледало помалку како восочна фигура.

Без оглед на се, вистинско олеснување е  да ја видиме во нешто елегантно. Иако воодушевувањето ќе траеше подолго доколку чокерот го заменеше со класичен модел на ѓердан. Белата сатенска рачно изработена тоалета е дело на  Рик Овенс, и таа ќе изгледаше уште пософистицирано доколку не би ја носела со проѕирни чевли какви што носат стриптизети и танчерки околу шипка.

Остави коментар

Почетна // Забава // Ким Кардашијан не изненади со елеганцијатa
Горе