19 април, 2019

Радио

Милица Павловиќ една од најсексапилните и најбарани српски фолк пејачки во последно време,  веќе два месеци е на летна турнеја низ Црна Гора, каде ја користи секоја можност да најде стан кој би го купила.

„Милица отсекогаш сонуваше за куќа крај брегот, каде што секоја година ќе дојде за неколку дена да ужива со семејството и пријателите. Сепак, со оглед на тоа што пред речиси десет години почнала да се занимава со пеење, Милица ги инвестирала во својата кариера речиси  сите пари што ги заработила“.

Хит песните и музичката продукција изискуваат голем буџет, видеоспотовите исто така не се евтини, а Милица е таква што таа секогаш сака тие да се подобри, и никогаш не биле жалела да инвестира десетици илјади евра за една песна – вели еден извор и објаснува дека Павловиќ со потрошените пари, ако не ги инвестирала без проблем ќе можела да си купи куќа на море.

Два месеци таа минува во еден од најлуксузните хотели на брегот на Црна Гора, од каде што е речиси секој ден оди на настап по крајбрежните градови.

По настапот, таа секогаш ќе се враќа во хотелот, од каде и беше полесно да се справи со интензивното темпо на летната турнеја. Сепак,  кога цената на престојот во скапи хотели ќе се стави на хартија, таа сфатила што можела да  направи со парите наменети за луксузен хотел.

Имено, пејачката за тие пари без проблем можела да си го  реализира сонот од детството – да  купи куќа на крај морскиот брег.

Остави коментар

Почетна // Забава // Шоубиз // Милица Павловиќ потроши цело богатство за престој по скапи хотели, а за тие пари ќе купеше куќа на море!
Горе