21 март, 2019

Радио

Пејачката Наташа Беквалац поднела кривична пријава против сопругот Лука Лазукиќ кој ја претепал.

Според информациите, пејачката поднела и барање за развод, а ќе барала и старателство над нивната едномесечна ќерка Катја. Лука Лазукиќ бил уапсен.

Таткото на Беквалац, Драгољуб Беквалац, изјавил дека се надева дека оваа агонија наскоро ќе биде завршена, дека неговата ќерка наскоро ќе биде подобро, а дека правосудството ќе ги земе работите во свои раце и ќе го реши случајот.

Инцидентот наводно се случил околу 4 часот наутро, кога Лука Лазукиќ се вратил дома пијан. Наташа му пронашла љубовни пораки, по што започнала расправија во која Лазукиќ физички ја нападнал, удирајќи ја со рацете и нозете.

Беквалац, според извори на српските медиуми, покрај модринки и гребаници, имала и потрес на мозокот.

Остави коментар

Почетна // Забава // Шоубиз // Наташа Беквалац претепана од сопругот
Горе