Победничката на Евровизија обвинета за расизам

15 мај, 2018
Portugal Eurovision Song Contest

Откако израелската претставничка победи во финалето на Евросонг 2018, голем број од публиката на социјалните мрежи, во лавина коментари, тврдеа дека настапот на Нета бил расистички.

Израелската претставничка настапи во фустан кој наликува на јапонско кимоно, настапи покрај ѕид украсен со јапонски манеки-неко фигуринки, за кои се верува дека му носат среќа на сопственикот.

„Победата на Израел уште еднаш докажа дека Европа има нула вкус“, „Јапонската култира не е ваша влезница за Евросонг“, „Зошто чувствувам дека овој настап беше расистички“, беа само дел од бројните коментари кои можат да се видат на социјалните мрежи.

https://twitter.com/Domz137/status/995559998037069824?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.brkajrabota.mk%2Fshowtime%2Fmuzika%2F52584-pobednichkata-na-evrovizija-obvineta-za-rasizam

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris