21 март, 2019

Радио

Пејачот Владо Георгиев, наводно бил претепан во петокот навечер пред еден ноќен клуб во Антверпен.
Владо Георгиев во Белгија престојувал неколку дена за да сними спот, а воедно ги одржал и закажаните настапи во еден тамошен клуб, каде главно се собирале луѓе од просторите на бивша Југославија.
За време на паузата, во друштво на тапанарот, излегол пред клубот, каде прво запалил цигара. Во тие моменти покрај нив поминувале неколку девојки со момчиња, а Владо, наводно,на една од нив почнал да и дофрлува, што довело до судир а на крајот и до тепачка.

Во тепачката со неколкуте мочиња учествувале Владо и членот на неговиот бенд, а набргу пристигнала и полиција. „најлошо“ минале Влдо и тапанарот.
Се’ се случило во раните утрински чсови, а пејачот наредниот ден имал договорен настап во Штутгарт, кој сакал да го откаже, бидејќи не можел да пее, но после кусо убедување од страна на менаџерот сепак одлучил да го одржи настапот.
Геогиев: Не сум повреден, некои луѓе се тепаа!
Кога во саботата наутро пејачот бил контактиран, не сакал да ги потврди овие наводи туку порачал:
„Што ви треба? Ама,каква тепачка? Излегов да запалам цигра и се случи тепачка. Воопшто не сум повреден. Се тепаа некои луѓе“, рекол Владо Георгиев за српски курир.

Остави коментар

Почетна // Забава // Шоубиз // Претепан Владо Георгиев: Заминал во Белгија да сними спот, па го нападнале
Горе