21 март, 2019

Радио

Емина Јаховиќ пред неколку недели објави дека се разведува од Мустафа Сандал, а во јавноста се појавија нејзините пораки со бившиот дечко Марко Мишковиќ, со кого некогаш беше во емотивна врска, а кој сега е во брак со пејачката Јована Николиќ.

Емина и Марко беа во врска пред повеќе од 10 години, а сега како што се пишува, емоциите повторно се јавиле.

Како што пренесуваат српските портали, Марко е спремен заради Емина да се разведе од пејачката Јована Николиќ.

“Никогаш повеќе нема да те пуштам. Ќе се борам за нашата љубов. Ќе се разведам во следните шест месеци, а за една година сите ќе знаат дека сме повторно заедно”, пишувало во пораката која Мишковиќ и ја испратил на сојата поранешна љубов.

На што Емина одговорила:

“Така е најдобро. Мораме да внимаваме на децата и нивните емоции”.

 

Остави коментар

Почетна // Забава // Шоубиз // Се појави тајна порака упатена до Емина Јаховиќ: “Се разведувам заради тебе!”
Горе