Сосема природно: Фотографија од мајчинството која не им се допадна баш на сите!

10 јули, 2018
2

Манекаенката Криси Тајген често зборува за тоа колку го поддржува доењето, а овој пат поддршката ја испрати со фотографија.

Триесетидвегодишната манекенка го роди своето второ дете, синот Мајлс Теодор, па сега често објавува фотографии на кои ги дои своите деца.

– Луна ме тера да ја дојам и нејзината кукла, па се чини дека сега имам близнаци – истакнала манекенката.

Сепак, имаше и такви на кои оваа фотографија им сметаше.

– Не значи дека ако е тоа нормално, дека цел свет сака да го види. Избриши ги сликите на кои доиш – напишала една жена.

View this post on Instagram

Bahahahahaha

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on