Светот во шок: Најстариот син на Тина Тарнер, изврши самоубиство!

9 јули, 2018
7

Најстариот син на музичката sвезда Тина Тарнер, 59-годишниот Крејг извршил самоубиство.

Локалните власти потврдија дека тој бил пронајден мртов. Неколку часа претходно, неговата мајка гостуваше на Џорџо Армани шоуто на модна недела во Париз.

Крег беше најстариот син на познатата пејачка и на познатиот саксофонист Рејмонд Хил.