Запознајте ги Мира и Слободан Величковиќ: Родителите на Цеца кои пејачката вешто ги крие од очите на јавноста!

2 јули, 2018
2

Родителите на фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ ретко се појавуваат на јавни настани.

Токму затоа, нивните фотографии тешко осамнуваат во медиумите, но роденденот на нивната популарна ќерка,беше голем повод да го напуштат родното село Житораѓе и да се упатат во елитниот белградски ресторан, каде што Цеца славеше со најблиските роднини и пријатели.

Anastasija-rodjendan-003

Мира и Слободан Величковиќ, рака под рака, пристигнаа во ресторанот, а насорбраните новинари се потрудија да го овековечат тој миг.

Ceca-2 - Copy 1