Земјата се тресеше кога се разведуваше од Мустафа,а сега на Емина и пристига нов прстен:Пејачката сподели убави вести!

19 јули, 2018
5

Музичкиот пар Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал ставија точка на десетгодишниот брак пред неколку месеци. Синовите Јаман и Јавуз живеат со пејачката, а таткото ќе ги посетува по договор.

Нивниот развод ги потресе нивните фановите, со кoи sвездите, сега кога се се заврши, настојуваат да задржат убав контакт.  Пејачката се труди да одговори на сите нивни прашања и да им се заблагодари на убавите желби за иднината. Во една прилика Емина ја запрашаа какви и се музичките планови. Таа го искористи тоа и одушеви со вестите.

-Следниот сингл наскоро…Прстен-порача пејачката.