10 парфеми кои морате да ги пробате оваа есен

27 септември, 2018
пп

Оваа есен заменете ги своите летни цитрусни парфеми со богатите есенски мириси.

Со доаѓањето на постудените денови сигурно сте забележале дека вашите цитрусни летни парфеми едноставно не одговараат толку повеќе, а ако сте во потрага по есенските мириси, ние ги носиме најдобрите од актуелната понуда.

Оваа есен носи одлични парфеми, од парфемот на Картие со ноти на љубичица и ирис, Муглеровиот парфем со ноти на ванила па се до неодоливиот Џејсон Ву парфем со екстракти на смоква и јасмин, во продолжение откријте ги сите 10 есенски парфеми кои едвај чекаме да ги пробаме.