Алтернатива за високи потпетици: Најелегантните рамни сандали за лето

25 јули, 2018
c9

Во ерата на “грди” чевли, вселенски платформи и кичести потпетици, дали ја заборавивме едноставната елеганција на нозете?

И покрај тоа што сме преплавени со патиките на Balenciagini, кои буквално (не знаеме од која причина) и вешто го освоија Instagram, како и улиците на сите значајни модни метрополи, и ништо помалку грубите Gucci платформи со религиозни мотиви, ние решивме да си поставиме задача и да истражиме, која првенствено се однесува на актуелните софистицирани и рамни чевли предвидени за лето.

Вио надеж дека постојат, се разбира.

Признајте, за жешкиот летен асфалт, и за вечерните варианти на + 38C ништо повеќе не одговара како дискретни “чевлички” во бела, кафеава или златна боја.

Многу лесно се комбинираат со бела маичка и бермуди, малиот црн фустан или мини здолниште и сигурно ќе одговара на разни настани како за излегување, така и за деловни варианти.

И покрај тоа што рамните сандали подразбираат пар каивчиња околу ногата, во продолжение сепак погледнете ги најрепрезентативните примери на овој модел понудени од страна на луксузни модни куќи.

Foto: Promo / Emme Parsons

Foto: Promo / Cornetti

Foto: Promo / Tkees

Foto: Promo / Maraisusa

Foto: Promo / Alumnae

Foto: Promo / Rafa

Foto: Promo / Pedro Garcia

Foto: Promo / Mari Giudicelli 

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi