24 јуни, 2019

Радио

Причина зошто вашите летни фустани сепак не мора да ги преместите длабоко во гардероберот.

Со првите знаци на пад на температурите и означување на зимата, многумина од нас веднаш ги вадат сите чизми од гардероберот и размислуваат за можни комбинации на облека. Не мора ниту да повторуваме дека понудата на чизми за оваа сезона е навистина совршена, од бели до каубојски, од лакирани до имитација на крокодилска и змијска кожа, оваа сезона ќе гледаме чизми во сите изданија и сите комбинации на облека, но се чини дека една е многу популарна. Комбинацијата која оваа сезона ги излуде трендсетерките е фустанот со високи чизми, а тоа значи дека вашиот омилен цветен фустан можете да го носите и во есенските и зимските денови со високи чизми и добро палто, а како тоа го прават овие светски трендсетерки откриваме во продолжение.

View this post on Instagram

Happy cat 😸 @voguespain Photo by @collagevintage2

A post shared by EMILI SINDLEV (@emilisindlev) on

View this post on Instagram

My Halloween outfit 👻 @ganni #gannigirls |📸: @torgonskayaa

A post shared by Ellie (@slipintostyle) on

View this post on Instagram

Sans dessus dessous @loewe

A post shared by Loulou De Saison – Chloé (@louloudesaison) on

View this post on Instagram

Love a good boot 👢

A post shared by B E T T I N A L O O N E Y (@bettinalooney) on

View this post on Instagram

A date with Paris 👁

A post shared by Beatrice Gutu (@beatrice.gutu) on

Остави коментар

Почетна // живот // Фустан и високи чизми е комбинацијата која трендсетерките едноставно ја обожаваат оваа сезона
Горе