17 септември, 2019

Радио

Сакате да имате совршен стомак, а притоа да не се откажете од омилената храна?! Потребна ви се само половина чаша вода и две состојки. Напитокот се консумира секое утро, а резултатот е воодушевувачки.

Има решение и за вас – пробајте ја напивката од само три состојки, која со секојдневна употреба симнува 80 отсто од салото околу половината!

Потребно: лажичка сода бикарбона, половина чаша вода и сок од еден лимон. 

Сите состојки измешајте ги и пијте ја добиената мешавина секое утро. Консумирајте додека не дојдете до саканата тежина.

Остави коментар

Почетна // живот // Исхрана // Дознајте зошто светот полуде по овој рецепт!
Горе