22 март, 2019

Радио

Овој домашен напиток моментално е апсолутен хит во светот. Напитокот гарантира сигурно слабеење, а рецептот за него е едноставен.

Состојки:

1 лажица чиа семе

1 лажица мед

1 цеден лимон

1,5 чаша вода

Начин на подготовка:

Чиа семките се ставаат во водата да стојат околу 1 час. Откако ќе примат доволно вода во себе се додаваат медот и лимонот. Ваквиот напиток се пие на празен желудник т.е додека не сте доручкувале.

Доколку ви е густ напитокот можете да користите и блендер.

Остави коментар

Почетна // живот // Исхрана // Овој домашен пијалок ви гарантира слабеење!
Горе