31 мај, 2020

Без оглед на тоа дали правењето на вакви магични напитоци ви е нешто ново, или пак веќе сте искусни, откако ќе го погледнете овој рецепт ќе се изненадите како лесно може да направите вкусен и здравј пијалак кој ќе ви помогне да ги намалите вишокот килограми. Имено, смутито е идеален пијалок наутро, затоа што брзо и лесно можете да го подготвите, а доколку се брзате, можете да го понесете и со себе.

  • Половина чаша јогурт
  • Половина смрзната банана
  • 1/4 авокадо
  • Половина чаша чоколадно млеко од соја
  • 1/4 чаша индиски ореви
  • Половина чаша вода

Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте додека не добиете мазна смеса. Додајте уште вода и/или млеко доколку сметате дека е потребно. За декорација можете да ставите чоколадо и/или индиски ореви.

Остави коментар

Почетна // Life Story // Исхрана // Смути за слабеење кое вреди да го пробате уште веднаш
Горе