Како трендсетерките оваа сезона ги носат кожните фустани

11 декември, 2018
козен фустан

Дали сте го пробале ова необично тренди парче?

Храбрите трендсетерки уште во летните месеци почнаа да носат кожни шорцеви и здолништа , а овој тренд само што започна да се развива. Иако ни се чини дека кожата не е најдобриот избор за лето или зима, туку само за преодните периоди, во актуелната понуда пронајдовме кожни варијанти на речиси сите облеки – од јакна, кошула и панталони до здолништа и фустани.

Оваа сезона кожните фустани добија посебно внимание од светските трендсетерки. Од кратки и долги, до оние на преклопување и закопчување, а како ги носат откријте во продолжение.