Летни трендови: Дали некогаш сте мислеле дека вака ќе ги носите костимите за капење?

31 јули, 2018
b2

Само погледнете во овој бизарен тренд на носење костими за капење кој станува се повеќе и повеќе популарен!

Во денешниот свет можете да очекувате практично сè кога станува збор за дизајни на костими за капење. Изработени од кожа, светкава или транспарентна ткаенина, со ленти – секој невообичаен тренд што можете да го замислите, сигурно веќе постои.

Неодамна, модната индустрија ја шокираше трендот на костими за капење “Превртени надолу”, лансиран од италијанскиот модел Валентин Фрадеград. Таа објави фотографија во нејзиниот костим за капење на нејзиниот профил на Instagram, а горниот дел случајно беше наопаку (врвки, кои инаку беа врзани околу вратот, моделот ги беше врзал под ребрата на грбот).

На Instagram постои профил @upsidedownbikini_official, кој е посветен само на невообичаено врзаните костими за капење. Во спротивно, трендот што го започна моделот е сакан од многу клиенти и навистина функционира! Кога на овој начин ќе го облечете костимот за капење, вашите гради веднаш ќе изгледаат поголеми!

Дали ќе го пробате овој тренд на овогодинешниот одмор?