3 најчести причини зошто исчезнува вљубеноста кај жените

3 мај, 2018
5

Љубовта исчезнува тогаш кога жената се чувствува несакано и непријатно во врската

Вљубеноста исчезнува исто толку брзо колку што се појавува. Вистина е дека многу луѓе не сакаат да си го признаат тоа, особено ако се во долгогодишна врска, но и тоа се случува и треба да се разговара на таа тема. Дознајте кои се трите најчести причини поради кои жените престануваат да го сакаат партнерот.

1. Недостаток на почит

Секоја жена сака да биде почитувана во врската. Кога не добива доволно внимание, жената се чувствува запоставено, а тоа е неизбежен пат кон раскинувањето. Меѓусебната почит е клучот за секоја успешна врска.

2. Недостаток на интимност

На жените им треба интимност во врската, а тоа можат да го постигнат само доколку остварат единство на духот и телото со партнерот. Блискоста им е исто толку важна колку и нежноста и ако им недостасува тоа, тие ќе го изгубат интересот.

3. Поинтересна им е на другите

Кога жената ќе сфати дека други мажи околу неа ја опсипуваат со поголемо внимание и интерес од нејзиниот партнер, врската може да биде сериозно загрозена.

Жената чиј партнер секојдневно ѝ подарува внимание е задоволна, вљубена и не обрнува внимание на другите мажи.

 

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris