20 февруари, 2019

Радио

Сексуалната желба е многу силна работа и ќе биде задоволена на овој или оној начин. По заљубеноста, комплиментите и страста на почетокот на врската сите се трудат да ја одржат искрата и да ја хранат својата љубов.

Меѓутоа, вистинскиот живот не е толку романтичен, а развивањето на квалитетна и здрава врска бара многу труд и вложување. Особено во фазата кога двајцата ќе се опуштите и ќе почнете да ги покажувате својата помалку атрактивна страна.

Како да го освежите сексуалниот живот

Секс на брзина – Одличен начин да се потсетите како е тоа да искусите брз, жесток, страствен секс. Пред работа, пред излегување на вечера…

Забранетото овошје е најслатко – Сексот во заклучена канцеларија, во заклучена бања во куќата на вашите пријатели каде што сте дошле на одмор, во шатор на плажа…

Романтичен секс – Вечера со свеќи, дотерани сте, тивко разговарате и уживате… Практикувајте вакви интимни вечери што почесто и ќе видите дека резултатите нема да изостанат.

Секс после кавга – Сескот после жестока кавга исто така може да биде експлозивен.

Утешен секс – Кога сте тажни или под стрес, нежниот секс може да направи чуда во вашиот однос.

Опуштачки секс – За време на викенд, кога немате обврски, само вие двајца.

Остави коментар

Почетна // живот // љубов и секс // Еве што треба да правите доколку ви недостасува секс
Горе