Ја изгубивте ИНТИМАТА и ЖЕЛБАТА за партнерот: Овие неколку минути ја поправаат вашата ЉУБОВ!

25 јули, 2018
vr1

Понекогаш не забележувате дека сте почнале само да се разминувате … И дека вашите патишта се се подалечни … Како може да се спречи ова?

Кога ќе пројде фазата “меден месец”, љубовта и возбудувањето ги заменуваат другите приоритети. И како резултат на тоа, ете ве во монотона рутина, деновите минуваат и вие не сте ни свесни, а понекогаш дури и не можете да се сетите што заеднички правевте вчера … и дали воопшто сте правеле нешто заедно вчера, или тоа кафе го испивте заедно некој ден порано, а потоа само сте се разминале, брзајки секој по својата работа.

И  тогаш не забележувате дека сте почнале само да се разминувате … И дека вашите патишта се се подалечни … Како може да се спречи ова?

Психологот  Белинда Вилијамс вели дека е наједноставен начин да се зачува блискоста и тие “искри” од почетокот на врската, секој ден да уживате во неколку “микро-моменти”, во неколку минути кои ќе ги посветите само еден на друг.

За да ваквите моменти бидат значајни за врската, не ви требаат никакви “романтични викенди”, ниту патувања. Сè што е потребно е да ја искористите секоја шанса да си покажете еден на друг дека се грижите. Дека се сакате. И дека таа личност ви е најважна на светот.

Доволно е да одвоите момент наутро да се поздравите, кога тргнувате на работа, да се прегрнете на секунда, или две. Да се држите за раце, пред да втонете во сон. Одвреме-навреме да изговотите “те сакам “, советува Вилијамс.

Јас кога подобро ќе размислувам … Тоа е сè што е потребно. Кога последен пат сте рекле “те сакам”? Ако не можете да се сетите … премногу време поминало од тогаш.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi