19 април, 2019

Радио

Иако навивавме за Меган да ја освои титулата на дама чиј стил секој сака да го копира, всушност ја престигнаа двете популарни и контроверзни ѕвезди.

Од почетокот на годината па се до сега, што и да облечеше Меган Маркл, стануваше нов моден хит или се распродаваше со брзината на светлината.

Ние би рекле дека војвотката е највлијателната личност која ги диктира трендовите, но всушност постојат две личности кои буквално можат да продадат и обичен ранец. Се разбира, зборуваме за сестрите Kardashian.

View this post on Instagram

🤗

A post shared by Meghan Markle (@markle_megan) on

Поточно, за Ким и Кајли, кои се сметаат за најпопуларни во семејството, а нивното beauty & fashion влијание е глобално.

Кајли Џенер е на врвот на листата, а речиси сите модни брендови се натпреваруваат за да ги рекламира старлетата, а истатата ситуација е и со Ким Кардашијан, која од година во година на тронот ги враќа најлошите трендови од деведесеттите и одлично и оди од рака.

 

Остави коментар

Почетна // живот // Меган Маркел сепак не е стилска икона: Единствените две дами кои имаат поголемо модно влијание од војводката
Горе