28 мај, 2020

Со мудар избор на костим за капење, дури и ако сте сосема оскудно облечени на плажа, сепак може да изгледате витко и заносно.

Купувањето на совршен костим за капење често спаѓа помеѓу тестовите за способност. А помеѓу различните стилови, кроеви и облици, пронаоѓањето понекогаш може а биде и навистина тешка задача, бидејќи костимот за капење би требало совршено да му одговара на обликот на телото.

Но, токму благодарение на многуте славни дами, ова лето може гордо да се прошетате на плажа, дури и ако не сте сосема задоволни од своето тело.

Еве кои сè модели на костими за капење совршено ќе ја стеснат вашата фигура и ќе ги скратат вашите килограми:

Едноделни

 

 

Овие модели се класични, модерни и софистицирани. При купувањето, многу е важно да ја изберете соодветната големина како костимот во потполност би се прилагодил кон вашето тело и би ја издолжил вашата силуета.

Едноделниот костим за капење може да ги сокрие и некои од недостатоците како стомачето, но и да ги потенцира женските атрибути.

Ако се одлучите за ваков модел, бидете сигурни дека тој ќе ја истакне вашата самодоверба!

Бикини со висок струк

 

Триаголнести

Триаголнестиот бикини и оваа сезона е неизбежно парче. Тој е едноставен и спортски, а сепак елегантен и женствен. Овој стил исто така може да ги корегира недостатоците, а познато е и дека визуелно ги зголемува градите.

Ваквиот стил одлично им прилега на сите дами со потенцирани облини.

 

 

Остави коментар

Почетна // Life Story // мода // Костими за капење кои ги сокриваат килограмите
Горе