16 октомври, 2019

Радио

Стилистите, модните уредници и блогери имаат нешто заедничко меѓу себе – совршен талент за совршен стил.

Поради оваа причина често ги привлекува иста облека, додатоци и бои, актуелни за дадена сезона или настан.

Во овој случај боите се нежни, кадифени и стилски. Велата во комбинација со беж е рангирана на првите места на листата на омилени сезонски трендови на некои од најубавите дами.

Џесика Алба

Белата боја ги освојува улиците и гардероба на многу жени низ целиот свет, бидејќи се комбинира многу лесно со секоја боја, но најмногу со беж и карамела што е омилена на блогерките во последно време.

Топлата сезона, за која сонуваме е на прагот, а заедно со неа во гардеробата влегуваат светлите и свежи летни бои.

Минималистички, функционален и зачудувачки – тоа е гардероба од соништата, претопени во бела и беж.

Во пролетта белото го заменува црното од вечното владеење на класиката.

Остави коментар

Почетна // живот // мода // Стрит стил инспирација: синхронизација на бело-беж
Горе