Ултра тренд: Гладијаторски сандали за 2018

29 мај, 2018
4

Ако има тенденција во модата за чевли која ги надживеала очекувањата да се задржи на модниот подиум и по улиците подолго време, тоа е модата на гладијаторските сандали.

Милениците на модата неможат да се наситат на овој шик стил, а дизајнерите не престануваат да експериментираат со новите идеи и размножувањето на старата визија.

sandali glavna

sandali 2-2

Ријана, Мери Кејт, Џенифер Лопез, Рита Ора