Модните експерти потврдија: 5 те најпопуларни бои за 2019. година

21 декември, 2018
wd

Подгответе се, овие бои ќе завладеат на улиците во 2019. Година! А нас една посебно не изненади…

Судејќи според модните писти, ни пристигнува нова палета на бои, која секоја девојка со стил треба да ја има во својот гардеробер.

Всушност, освен пастелните бои, во 2019. година по улиците ќе владеат – розевата и жолтата. И извинете девојки, но црната овој пат не е на листата на најпопуларните бои за 2019. година. (но затоа е секогаш ин!)

Ако се надевавте дека ќе го одбегнете обновувањето на гардеробата затоа што веќе имате се имате во вашиот плакар, тогаш сте се излажале.

#Сенф жолта

View this post on Instagram

Mustard for Fall 🍂 🍁 @sezane #sezane

A post shared by Sara Escudero (@collagevintage) on

#Маслинесто зелена

View this post on Instagram

🐊🐊🐊

A post shared by Monikh Dale (@monikh) on

#Кафеава

#Бледо розева

#Кралска сина

View this post on Instagram

Bye bye NY! See ya in a few!

A post shared by JENNY CIPOLETTI (@jennycipoletti) on