Најнов тренд на Инстаграм: проѕирни нокти!

31 јули, 2018
n1

Кога станува збор за трендовите во маникирот, Instagram е едно од најдобрите места за инспирација.

Транспарентни нокти – “желе-нокти” е последниот летен тренд што можете да го видите на сите социјални мрежи. Транспарентните нокти во прекрасни бои навистина личат на овошни џемови и желе, но исто така изгледаат како гумени сандали од 80-тите и 90-тите години.

Некои луѓе ги нарекуваат “стаклени нокти”, бидејќи тие се малку транспарентни и наликуваат на деликатно стакло.

Овој маникир е направен од проѕирни нокти, кои се налакирани со транспарентни бои. Бидејќи никој нема природно проѕирни нокти, се користат вештачки. Со цел да се постигне овој изглед, природните нокти се сечат и се лепат вештачки (или се излева гел). За да добиете проѕирен ефект, се користи посебен лак.

Ако сте девојка која сака маникир во светли бои, но бара нешто ново, овој тренд е совршен за вас. Се разбира, можете да додадете украсни детали. Можете да го комбинирате овој тренд со други трикови за ноктите и да добиете сосема нов изглед.

Погледнете ја нашата фото галерија и најдете на Инстаграм #JellyNails каде што ќе откриете неверојатни идеи за најсовремени дизајни на нокти за летната сезона.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi