4 јуни, 2020

Секоја сезона има своја “it” ташна, и се чини дека есенската ќе ја означи онаа што доживеа голем и неочекуван повраток.

Седло ташната оваа година имаше големо враќање: модната куќа Диор му овозможи на еден од своите најпопуларни модели со почетокот на овој милениум мала преобразба и повторно ги освои бројните трендсетерки.

Бидејќи секоја модна сезона има една ташна која секој ја носи, изгледа дека модната куќа Диор се погрижила оваа сезона да се зборува за нејзиниот модел – и тоа за оној кој е веќе виден .

Имено, чантата наречена “Седло” беше дизајнирана од Џон Галијано за брендот Кристијан Диор во 1999 година, а за оваа есен, новиот креативен директор на луксузната куќа Марија Грација Чури даде нов изглед.

Тие доаѓаат со модел или монохроматски во две големини, а за една треба да се издвои од 124 илјади до 454 илјади денари .

На почетокот на милениумот од тој модел не се одвојувале тогашните трендсетерки Парис Хилтон и Миша Бартон, а ја носела и Кери Бредшо, популарен лик од серијата “Сексот и градот”, кој ја глумеше Сара Џесика Паркер.

Денес, сепак, ја обожаваат некои нови девојки – Оливија Палермо ја носеше “седло” ташната на Париската модна недела во јули оваа година, по неа следеа други естетски ентузијасти на Кристијан Диор, како што се актерката Кејти Холмс и Рози Хантингтон-Вители.

 Кејти Холмс го обожава својот модел во боја на црвено вино.

Нина Добрев најмногу ги сака црните класични модели.

Италијанската модна блогерка Кијара Ферагни

Миранда Кер ја обожава својата во розева нијанса.

 

Остави коментар

Почетна // Life Story // Неочекувано враќање на култната ташна која сите трендсетерки ќе ја сакаат
Горе