16 декември, 2019

Радио

Добрата страната е тоа што оваа година се популарни нежни бои и кои се носат почесто, поради што нема да купувате мантил секоја година!

Една од првите асоцијации на есента ни се дожд, романтични ладни ноќи, но и модни парчиња како мантилот кој ќе му дава доза на сериозност за секој стил.

Оваа година дизајнерите ни ги покажаа најмодерните за есенскиот период и судејќи по модни ревии и познатите дами, најмногу ќе се носат во земјени бои или со силни нијанси на сина и зелена, додека кроевите се главно опуштени и се носат речиси со се.

Vodič kroz top 12 trendova za jesen i zimu >>>>http://bit.ly/2N7n2Xc

Gepostet von ELLE Serbia am Freitag, 14. September 2018

Во галеријата подготвивме10 најубави мантили за наредниот период, па побарајте ја инспирацијата и набавете еден пред првите есенски дождови.

Остави коментар

Почетна // живот // Оваа сезона владеат кремастите тонови и опуштениот крој: 10 најубави мантили за есен
Горе