Пазете се при избор на костим за капење! Никако немојте да ги направите овие грешки!

26 јули, 2018
бб

Ако е нешто модерно и убаво не значи и дека ви стои. Костимите за капење со реси и карнери и оваа година се во мода, но сепак жените кои се вака градени, подобро да најдат некој друг модел, бидејќи овие детали никако не им стојат …

Изразени колкови

Одлучете се за долните делови кои се повеќе отворени или направени од комбинации на темни и светли делови кои совршено ги неутрализираат колковите.

Тесни колкови

Дамите со вакво тело ќе изгледа коректно ако ги засилат колковите со костим за капење со детали како машнички, каиши, реси …

Големи гради

За вас длабоките корпи се задолжителни, па внимавајте да во горниот дел од костимот за капење, имате длабочина и широки прерамки што ќе бидат добар “држач”.

Мали гради

Оптички зголемете го вашето деколте со горниот дел на костимот за капење кој има во себе push up детали.Доколку сакате едноставен крој, внимавајте  горниот дел од бикинито да има украси кои визуелно ги зголемуваат вашите гради.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum