Рита Ора како Барби кукла

14 декември, 2018
рита 00

Познатата пејачка во оргинално издание.

Освен што сака да експериментира со своите модни избори, Рита Ора неодамна почна целосно да се трансформира со секоја комбинација на облека и мора да признаеме дека уште повеќе ни се допаѓа поради тоа. Со последната комбинација и фризура, таа се претвори во жива Барби кукла.

За оваа трансформација и помогна креацијата на Moschino од колекцијата за претстојната пролет, која едвај чекавме да видиме на црвениот тепих, а Рита Ора е вистинската личност за неа. Гламурозната коса во стилот на стариот Холивуд, на комбинацијатаи додаде посебен шарм , а елегантната шминка заокружи уште една прекрасна комбинација на Рита.