20 трикови со кои секогаш ќе имате долги и густи трепки

19 јули, 2018
2

Покрај многубројните дилеми и одлуки за разубавување, одбирањето на маскарата е една од главните кои редовно ја има секоја жена.

Колку пати и да купите „совршена маскара“ која ги витка, издолжува и згуснува трепките со само еден потег, сепак не сте задоволни од резултатот.

Што ако ви кажеме дека ниту една маскара на светот не е доволно добра, ако не ги знаете и практикувате овие 20 трикови.

Тајната е во нив, а не во четкичката:

1. Подвиткајте ја четката под агол од 90 степени за полесно да поминете низ трепките.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-01.jpg

2. Избришете го вишокот маскара од четката пред да ја нанесете за да ги избегнете грутките.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-02.jpg

3. Дополнително извиткајте и згуснете ги трепките така што на коренот ќе направите хоризонтални движења на лево и десно, па потоа ќе повлечете нагоре.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-03.gif


4.
Слоевито нанесувајте ја маскарата – прво обична, па потоа водоотпорна. Така полесно ќе ја отстраните на крајот од денот.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-04.jpg


5.
Поминете ги трепките со маскара и од горната страна ако сакате подобар ефект.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-05.jpg


6.
За горните трепки четката држете ја хоризонтално, а за долните вертикално ако сакате поприроден изглед.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-06.jpg

7. Потопете ја густата маскара во топла вода, но претходно задолжително треба да е цврсто затворена. На овој начин ќе ја направите потечна и полесна за нанесување.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-07.jpg


8.
Користете лажичка за да се заштитите од црни дамки додека донесувате маскара на долните трепки.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-08.jpg

9. Користете ја маскарата и како течен туш за подолготраен ефект.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-09.jpg

10. Со четкичка нанесете бебешка пудра на трепките помеѓу првиот и вториот слој маскара.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-10.jpg

11. Капнете неколку капки физиолошки раствор во маскарата за да и ја вратите течната формула.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-11.jpg

12. Раздвојте ги залепените трепки со чиста четка за заби.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-12.jpg


13.
Направете ги веѓите подебели и погусти со маскара во кафеава боја.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-13.jpg

14. Додека ги виткате трепките истовремено нанесувајте и маскара за подолготраен ефект.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-14.jpg


15.
Загрејте го виткачот на трепки за полесно виткање.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-15.jpg

16. Ротирајте го аголот за интензивно извиткани трепки.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-16.jpg

17. Ако веќе се одлучите да ставите вештачки трепки, направете го тоа така што ќе се потпрете со лактите на маса, измеѓу нив ќе ставите огледало и ќе се погледнете колку што можете поисправено, како на фотографијата подолу.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-17.jpg

18. Пред да ги нанесете вештачките трепки, ставете ги да постојат залепени на четката за руменило. Така ќе добиете природно извиткување според линијата на окото.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-18.jpg


19.
За да не ви се разлее течниот лепак за трепки, прво нанесете го на стапче за уши, па потоа нежно нанесете го.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-19.jpg

20. Исечете ги вештачките трепки на 3-4 дела и распределете ги на местата каде трепките ви се најретки.

20-trikovi-so-koi-sekogas-ke-imate-gusti-i-dolgi-trepki-20.jpg

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi