Направете сами: Масака за коса која ја “вади” бојата!

14 мај, 2018
5

Решивте сами дома да ја обите вашата коса, но нијансата која ја добивте ви излезе премногу темна или портокалова, зеленкасата или премногу жолта? Не грижете се, доколку бојата на косата не испадна онака како што сте замислиле, можете да ја извадите со помош на оваа домашна маска која не е штетна за косата.

Потребно ви е 3-4 лажици шампон за коса, 10-15 таблети витамин Ц, лажиче вода и една кесичка сода бикарбона. За шампон после маската потребни ви се 2 лажици сода бикарбона и 2 лажици шампон.

Таблетите витамин Ц изронете ги во прав, ставете ги во сад и додаете неколку капки вода. Сето тоа убаво измешајте го додека не добиете кремаста смеса. На мокра коса исушена со пешкир нанесете ја смесата исто како фарба. Завиткајте ја косата во проsирна фолија и оставете ја да делува еден час. После тоа, косата измијте ја со мешавината од сода бикарбона и шампон, и тоа два пати по ред.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris