Сакате млада и еластична кожа? Подгответе го овој еликсир!

2 мај, 2018
1

Доколку редовно го користите овој меден еликсир во продолжение на 1 месец, кожата ќе ви стане значително по еластична и убава. Тоа ќе ви овозможи целосен помлад изглед.

За да си ја подготвите оваа чудотворна комбинација, ќе ви бидат потребни мед и свежо исцедени сокови од зеленчук. А тинктурата се добива, кога кон смесата ќе додадете вотка или ракија.

Измешајте една чаша сок од моркови со истото количество сок од цвекло и сок од црна репа. Кон добиената смеса додадете една чаша мед и 1 литар вотка или ракија. Префрлете ги сите состојки во стаклен сад, покријте го со капак и оставете го на темно место 2 недели. Земајте од подготвената тинктура по една супена лажица 3 пати на ден пред јадење.

Рецепта с водка за млада и еластична кожа

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris