Со правилно чешлање до здрава и убава коса

24 јули, 2018
кос

Што ви е потребно за здрава коса? Вообичаено сметаме дека се потребни квалитетен шампон, балзам, одредени видови на масла, правилна исхрана … Но, покрај сето ова, потребна е и добра четка со која треба секогаш да се чисти косата правилно. Пред сè, мора да се каже дека косата е многу важна. Потребно е да се чешла косата наутро и навечер. На овој начин ќе се исчистат сите нечистотии од косата, благо ќе се масира кожата на главата и ќе се забрза циркулацијата.Најголем дел од жените користат чешел или четки од скалпот до врвовите, така што целата коса може да се исчешла што е можно побрзо, но тоа никогаш не треба да се прави. Косата треба да се подели на два до три помали дела, а потоа да започнеме со чешлање. Почнете од врвовите, односно краевите на косата. Обично жените ја чешлаат коса од темето до крајот, предизвикувајќи заплеткување во средината на должината. За да избегнете оштетување на косата, што често се јавува при заплеткување, започнете со расчешлување на косата од краиштата и полека се повеќе и повеќе движете ја четката кон скалпот. На тој начин ќе избегнете оштетување на косата и ќе ја одржите косата здрава и јака.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi