Топ 6 трендови на кармини за усни

30 јануари, 2018
5

Карминот во права боја, ускладен со гардеробата и накитот кој го носите, ќе го освежат не само вашето лице, туку и комплетниот стајлинг.

–          Кармин во боја на кожата: Неутрален и класичен. Што и да облечете, од најсветлата бела боја до црвените и црните тониви, карминот во различните нијанси на бојата на кожата совршено ќе се вклопи. На вашиот makeup ќе му даде доза на извесна мистичност и префинетост!

karmin u boji koze

Трула вишна: Е апсолутен хит оваа сезона! На ноктите, на гардеробата, на аксесоарите, но и во makeup- от. Оваа боја дава драматичен но истовремено и луксузен шмек. Најдобро одговара со црна или сива гардероба.

karmin boje trule visnje

–          Црвен кармин:  Во комбинација со сива, бела и црна гардероба остава без здив! црвениот кармин за вистинските и смели дами кои во прв план ја ставаат својата сексипилност и елеганција!

crveni karmin

–          Портокалово-црвен кармин: Жив оган на вашите усни! Делува ефектно и храбро! Гарантира приметеност, но треба да внимавате на останатиот дел на шминката, бидејќи вашето лице постојано ќе биде во центарот на вниманието.

narandzasti akrmin

–          Кармин во бојата на теракота: На лицето му дава топлина и идеален е за предстојната сезона. Зелени, црни или кафени тонови во комбинација со оваа боја на кармин оставаат богат впечаток.

karmin boje terakote

–          Усни со бојата на малина: Тотален хит за оваа сезона! По малку детинесто, но сепак секси и женствено… карминот со бојата на малина е совршен избор, бидејќи многу добро одговара со неутрален но и нападен makeup.

usne boje maline

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi