Вежби кои трошат калории исто како и трчањето

30 април, 2018
10

Сите знаеме дека трчањето е одлична физичка активност каде се стекнува кондиција и се отстранува вишокот килограми, но за жал, трчањето не се препорачува на сите.

Личностите со кардиоваскуларни олести, оние со повреден грб, колената и зглобовите би требало да ги избегнувате. Еве три достојни замени за трчањето.

Одење – Одењето доста потсетува на физичка активност и многу ќе речат дека нема некој посебен ефект. Се одењето и тоа брзото одење можете да потрошите исто калории дури и повеќе отколку со трчање.

Пливање – Тоа е вежба каде се активираат скоро сите мускули на телото. Ова е одличен вид на рекреација на кој се истегнува телото и се трошат многу калории.

Играње – Уште една одлична, а во исто време и многу забавна физичка активност која троши многу калории е играњето. Со играњето можете да стекнете кондиција, добро да се препотите и да ги истопите масните наслаги, но и да се опуштите и убаво да се забавувате. Пуштете ја вашата омилена музика и играјте барем 30 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi