Затегнати гради: Дочекајте го подготвени летото

22 мај, 2018
2

Ткивото на градите старее двојно побрзо од остатокот на телото, па за таа цел ви предлагаме намирници и вежби кој ќе го забават тој процес и ќе ви помогнат да бидете горди на вашите гради.

Маслиново масло

Маслиновото масло е одлично за кожата бидејќи ја затегнува. Затоа, секојдневно масирајте ги градите со ова масло.

Жолчка и краставица

Краставицата е неопходна состојка во многу козметички производи бидејќи ја хидрира и освежува кожата, а жолчката е исклучително хранлива и им прија на градите. Измешајте ги овие две состојки, па со смесата измасирајте ги градите и оставете да стои еден час. Правете го ова еднаш дневно во текот на една недела.

Вежби

Одделете секој ден неколку минути за себе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris