Зошто е водоотпорната маскара подобра од обичната (дури и ако не одите на море)?

24 јули, 2018
м2

Ако избегнувате водоотпорна маскара, бидејќи е потешко да се исчистат трепките и неприродно, всушност, не сте во право.Откриваме факти за тоа зошто е подобро да се избере водоотпорната маскара пред обичната. 1. Безбедна е за очи Со додавањето на состојки кои ја зголемуваат стабилноста на производот, водоотпорна маскара никогаш нема да влезе во очите и да  предизвика црвенило и иритација. Посебно се препорачува за оние кои носат контактни леќи: само проверете дали маскарите поминале офталмолошка контрола! 2. Нема да се оштети кожата околу очитеСите знаеме дека шминката пред спиење мора да се отстрани. Но понекогаш по бурна ноќ, се случува да се отстрани само пудрата и сенката. Водоотпорната маскара ќе остане на трепките, нема да се размачка на постелнината и на капаците од очите. 3. Нема да ве изневери при голема жештинаКонвенционалните маскари на висока температура почнуваат да “течат”. Водоотпорните маскари дури и на плажа ќе останат на трепките. 4. Ви дозволува да плачетеАко одите да гледате тажен филм или сте погодени од драматични искуства во реалниот живот, маскара ќе остане на трепките. Дури ни солените солзи нема да ја измијат маскарата. 5. Може да издржи тренингАко одите на тренинг во време на пауза или не сакате да се шминкате, маскара е идеално решение. Дури и ако сакате да го измиете лицето со ладна вода, таа ќе остане на место.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi