Ефикасен пијалок за намалување на холестеролот

16 јули, 2018
8

Пијалокот направен од јаболка и збогатен со уште некои додатоци има ароматичен и сладок вкус без додавање на рафиниран шеќер и хемикалии, а добар е за вашето здравје од повеќе причини.

Го намалува лошиот  холестерол

– Го намалува ризикот од Алцхајмерова болест

– Го намалува ризикот од дијабетес

– Ја зголемува издржливоста и физичката сила на телото

– Заштитува од рак на дебелото црево

– Го подига имунолошкиот систем

– Спречува катаракта

– Одлично делува врз сјајот и белината на кожата

– Го заштитува срцето

– Го намалува ризикот од астма

– Ги прави забите побели!

СОСТОЈКИ:

– 2 јаболка

– 1 банана

– 2 урми

– 1/2 лажиче мелени семки од тиква

– 1/2 лажиче ванила

– 1 чаша кокосова вода (или сите делови од кокосот, доколку се користи свеж)

– 1 чаша спанаќ

Ставете ги сите состојки на највисока брзина во блендерот. Во мешавината додадете цимет,  кардамом и каранфилче, сервирајте во висока чаша со две коцки мраз и уживајте во придобивките на овој неверојатен пијалок!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi