3 јуни, 2020

Неприродно високи температури за овој период, освен главоболка и поспаност, донесоа и бројни вирози пропратени со воспаление на синусите, кашлица и целосно опаѓање на имунитетот. Еве како на природен начин ќе го зајакните телото и ќе го направите издржливо на нападите од страна на вируси и бактерии, а истиот лек ќе ви помогне и ако веке сте болни.

Состојки:

6 лимони

1 лук

2 лажички ѓумбир во прав

2 лажици мед

3 филџани сок од ананас

¼ лажичка лут пипер

Подготовка:

Најпрво исцедете ги шесте лимони. Додадете ги во сокот сите останати состојки и смесата добро измиксајте ја со блендер додека не добиете изедначена смеса.

Содржината исипете ја во стерилен стаклен сад кој добро се затвара и чувајте ја во фрижидер.

Секој ден се пијат по 4 филџани од пијалокот се додека симптомите ги снема.

Остави коментар

Почетна // Life Story // здравје // Имунитетска бомба: Домашен лек против вироза и настинка
Горе