Овој рецепт е навистина ЧУДО: Ги отстранува сите проблеми со зглобовите!

18 мај, 2018
4

Понекогаш овие тегоби се лесни за решевање со помош на неколку лековити состојки кои обично ги имате во вашиот дом.

За подготовка на овој природен мелем, потребно ви е:

мед

сенф

сол

сода бикарбона

Подготовка:

Измешајте по една лажица од секоја состојка и добро измешајте за да добиете хомогена смеса. Мелемот ставете го во празно пакување по желба и чувајте го во фрижидер.

Примена:

Нанесете од мелемот на болното место, над него ставете пластична кеса а потоа завиткајте волнен шал. Чувајте го така мелемот најмалку 2 часа. Третманот е најдобро да го направите пред спиење, така што мелемот ќе остане на болното место цела ноќ.

За најдобри резултати, повторувајте го третманот 4-5 дена по ред.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris