Month: м.г

krofni-e1548950133390.jpg
Одличен рецепт за кој ви се потребни неколку состојки. Ширум светот, со речиси секој оброк, се служи еден ист прилог – крофнички полни со топено сирење. И ова не е без причина – нивниот вкус освојува веднаш штом ги пробате и ќе сакате да ги готвите со речиси секое јадење! Состојки: 500гр. моцарела 3 лажички […]

rajan-e1548949975350.jpg
Брендот Giorgio Armani го објави името на својот нов амбасадор. View this post on Instagram Authentic and charming, Ryan Reynolds personifies the Armani Code man. #ArmaniBeauty #ArmaniCode A post shared by Armani beauty (@armanibeauty) on Jan 9, 2019 at 10:00am PST Станува збор за актерот Рајан Рејнолдс, а тој ќе застане позади линијата на парфемот Armani […]

kosula-e1548949687725.jpg
Едно од најкласичните модни парчиња, идеално за комбинирање со секој outfit, e секако кошулата. Поради својата елеганција и лежерност, и оваа година се првиот избор на IT девојките. Подеднакво применливи и во зима и лето, во 2019. година, ќе се носат лелеави, романтични кошули кои ќе ја нагласат вашата женственост. Класичните кошули се идеални за […]

far-e1548949365997.jpg
Или најлошата идеја некогаш? Совршено за оние кои се неодлучни за кројот. Познато ви е ова, кога ќе отидете во продавница и ќе најдете два пара фармерки кои ги сакате? Не можете да ги купите и двата пара, а не можете да се одлучите, па ја прашувате продавачката да земе ножици и да ви даде […]

jonh-e1548949220795.jpg
Пејачот John Legend на својот Twitter профил објави дека дури сега, на четириесет години, учи да плива! „Не знам да пливам. Денес го имав првиот час за пливање од периодот кога имав пет години“. Татко ми научи да плива во шеесеттите години, така да јас сум сè уште во водство“, напиша John. Ова изненади милиони […]

ariana-1-e1548949093337.jpg
Никој не може да поверува во она што го сторила. На многумина омилената пејачка, Ариана Гранде (25), стана предмет на потсмев на социјалните мрежи откако се пофали со најновата тетоважа. Имено, Аријана објави фотографија од новата тетоважа на дланката, а обожавателите веднаш забележаа интересен детаљ. Тетоважата напишана на јапонски јзик требаше да значи „седум кругови“, […]

en-e1548948915110.jpg
Оскаровката Ен Хатавеј во шоуто на Елен Диџенерис призна дека имала проблеми со алкохолот и дека одлучила да не го консумира 18 години поради синот на Џонатан. Таа откри дека пред три месеци целосно се откажала од алкохолот и дека причината да му застане на патот на порокот всушност е нејзиниот тригодишен син Џонатан. – […]

gvinet-2-e1548948061924.jpg
Докторот Тери Сандерсон (72) ја тужи холивудската актерка Гвинет Палтроу зашто наводно сериозно го повредила на скијање во 2016. година во американската држава Јута. Сандерсон бара отштета од 3,1 милиони долари, тврдејќи дека во ски-центарот на Парк Сити, актерката налетала на него со скии, го удрила и продолжила со скијање, пренесува Daily Mail. „Слушнав хистеричен […]

zajak-1-e1548947859661.jpg
Прво помислил дека станува збор за обично парче бетон, но кога се приближил, сфатил дека е надгробен споменик. Необичниот надгробен споменик го пронајде еден пензионер од Источен Сасекс во Англија додека се шетал низ паркот. Сид Саундерс е љубител на фотографии, па така тој во прошетка во природа никогаш не оди без фотоапарат. Така беше […]

putin-3-e1548947676177.jpg
Се појави неверојатна фотографија. На социјалните мрежи се појави фотографија на Владимир Путин, која многумина ги шокираше. Имено, на фотографијата можеме да го видиме претседателот во младоста и денес, но изненадува еден детаљ на неговото лице. Тој на десната страна на лицето има бемка, која се чини дека со текот на годините го променила своето […]

kina-1-e1548947463539.jpg
Британскиот Daily Mail објави дека Кина планира да изгради подводен комплекс за вештачка интелигенција во Јужното Кинеско Море. Комплексот ќе биде изграден на длабочина од 6.000 метри, а Кина забрзано работи на плановите за идната „колонија“. Кинескиот претседател Си Џинпинг во врска со ова изјави: „Во длабокото море нема пат, не мораме да одиме во […]

30m-e1548947328959.jpg
Фотографија која насмеа многумина. Сите осамени припадници на посилниот пол можат да ја запознаат својата сродна душа, ако свртат по само 30 метри. Всушност, интересна фотографија се шири на социјалните мрежи, а на неа пишува: „Девојка за мажење – 30м“. Оваа порака која беше закачена на сообраќајниот знак насмеа многумина, а колкумина ја следеа стрелката […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris