Month: м.г

-e1551369140159.jpg
Повеќето луѓе ова нема да ви го признаат во лице. Сите ние го правиме ова понекогаш – по раскинување на долгата врска, ќе се впуштиме во таканаречената „врска за закрепнување“ со првата личност што ќе ни се допадне. Од друга страна, никој не сака да биде првата личност што ќе ви се допадне. Покрај тоа, […]

got-2-e1551368941289.jpg
Да, и ова се случи. Серијата Game Of Thrones можеби завршува оваа година, но дури и откако ќе заврши ќе можеме да ги „носиме на своето лице“. Doslovce. Имено, брендот за убавина „Urban Decay“, кој може да се најде ексклузивно во Müller, познат по своите Naked палети, објавува дека наскоро ќе лансира колекција за шминка, […]

tasna-aa-e1551368685159.jpg
Како ви се допаѓаат?  Францускиот моден бренд е познат по несекојдневните детали на облеката и ташните, но овојпат отидоа чекор понатаму. Имено, тие дизајнираа ташна во која едвај може да ги собере вашите слушалки. Симон Порте Жакемус ги претстави новите ташни, кои многумина дури и не ги видоа со оглед на големината. Ташните се изработени […]

riri-0-e1551368536331.jpg
Како ќе се вика новата фирма на Ријана?  За новата модна соработка на Rihannа со францускиот концерн Moët Hennessy – Louis Vuitton зборува целиот моден свет. Создавањето на луксузен моден бренд со Ријана ќе значи дека фирмата LVMH за прв пат  ќе лансира моден бренд од 1987. година, од кога е основана марката Christian Lacroix. […]

tejlor-2-e1551368265435.jpg
Некои мислат дека тоа е најава за TS7. Можеби никогаш нема да дознаат што треба да направат за да добијат покана за на забава кај Тејлор Свифт, но она што обожавателите го знаат за сигурно е кога Свифт ќе почне да најавува нов албум. Или барем мислат дека знаат. Заборавете сè што до сега сте […]

ariana-2-e1551368082673.jpg
Веќе пишувавме за тoа дека познатата пејачка во бројот на followers ja престигна Роналдо (кој во моментов има 156 милиони followers), а одприлика во исто време Селена го најави нејзиното заминување од социјалните мрежи за да се фокусира на менталното здравје. Во таа прилика ја искористи можноста да нагласи дека негативните коментари можат да имаат […]

luis-e1551367890221.jpg
Дали ви личи на поранешната девојка? Синди Кимберли е убавицата која во 2015. година се најде во центарот на вниманието на сите оние кои го следат Џастин Бибер. Тој на неговиот Instagram профил објави нејзина слика и под неа напиша: „Боже, кој е ова“. „Светското пребарување“ резултираше со следнво: Синди е бејбиситерка од Шпанија, чиј […]

jenifer-1-e1551367754253.jpg
Не можеше да го сокрие. Американската актерка, Џенифер Лоренс (28), беше фотографирана во Париз со веренички прстен на нејзината рака. Имено, фотографите ја забележале додека актерката ја напуштала Fashion Week во францускиот главен град, а огромниот дијамант на раката го привлече најголемото внимание. Едноставната комбинација на Џенифер ја нагласи нејзината тенка линија, а веремичкиот прстен […]

irina-we-e1551367219104.jpg
Бредли Купер и Ирина Шајк беа фотографирани за прв пат по секси инцидентот на Оскарите, додека одеа да ја земат својата ќерка од градинка, а ако судиме според нивните изрази на лицето, тие не се во најдобро расположение. Ние само се прашуваме што е причината. Лејди Гага и Бредли Купер и хемијата што се чувствуваше […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris