Month: м.г

-e1556635425770.jpg
Иако сме навикнати на тоа да комбинираме парчиња во различна боја, гардеробата во nude нијанси може комотно да се носи од глава до пети. Обично сме навикнати на себе да имаме само по некое такво парче, но оваа пролет треба да се охрабриме и да носиме nude облека од глава до пети. Во неутрални нијанси […]

-e1556634939586.jpg
Какви тајни крие Burberry? Рускиот супермодел Ирина Шајк и американската ѕвезда на модните пистати Џиџи Хадид на Instagram објавија реплика на мистериозниот проект Riccard Tisci за Burberry, кој дизајнерот го најави на својот Instagram. Очигледно, станува збор за снимање на рекламна кампања за неговата втора колекција за британскиoт бренд наречен „Tempest“. На фотографиите кои се […]

megan-2-e1556634674167.jpg
Актерката и мaнекенка Меган Фокс и нејзиниот сопруг Брајан Остин Грин, кои се во брак девет години, сепак нема да се разведат. Атрактивната бринета, која се ожени со Грин во јуни 2010. година, кога имаше 24 години, на крајот од минатата недела, во судот во Лос Анџелес ги потпиша документите со кои се откажа од […]

-e1556634283756.jpg
По само четири месеци врска, се чини дека љубовната романса на комичарот Пит Дејвидсон (25) и актерката Кејт Бекинсејл (45) заврши. Имено, извор близок до парот за “Entertainment Tonight” тврди дека повеќе не се заедно. – Се разделија, но сѐ уште се во добри односи, би рекол и дека станаа најдобри пријатели – објасни изворот. […]

-e1556633913217.jpg
Фотографирана во прошетка со мама Џоли. Во последно време, повторно е актуелна приказната за разводот на познатата холивудска двојка Џоли-Пит, а откриено е дека официјално се разведени. Анџелина се откажа од презимето Пит, но нивните деца ќе ги зачуваат и двете презимиња. Анџелина често може да се види на прошетка со децата и ги објавува […]

selena-e1556633443682.jpg
Популарната пејачка Селена Гомез веќе долго време е отсутна од музичката сценa, исто така, се повлече и од социјалните мрежи за да се посвети на приватниот живот и здравје. Поранешната љубов на Џастин Бибер конечно се врати и за прв пат оваа година се појави на црвениот тепих. Иако сме навикнати музичката ѕвездa да ја […]

jsc-e1556632785796.jpg
Насилството меѓу врсниците може да се одреди на следниов начин: ученикот e злоставуван кога трајно е изложен на негативни постапки од еден или повеќе ученици. Во поширока смисла, насилството е свесна суровост насочена кон другите, со цел да се зголеми моќта, нанесувајќи физичка или психичка болка. Во следното видео, насилникот во бела маичка почна да […]

Capture-14-e1556632643579.jpg
Во Шефилд во Белика Британија, пијан човек падна близу до трамвајот во обид да се качи и за влакно избегна сериозна повреда или дури и смрт. На видеото може да се види како човекот се обидува да ја отвори вратата на трамвајот, но безуспешно. Возилото во тој момент се движеше, а раката на пијаниот човек […]

dg-e1556632430904.jpg
На интернет кружи шокантно видео од една ноќна забава. Некој ја снимал девојката која очигледно била под влијание на наркотици. Нејзиното лице и вилицата се тресат, најверојатно поради конзумирање на MDMA, што доведува до грчење на вилицата. Не е познато од каде потекнува видеото, ниту пак дали на девојката и била укажана помош.

bosanka-e1556632126199.jpg
Хасниja Османагиќ (33), по потекло од Босна и Херцеговина, украла голема сума од фирмата во Велика Британија каде што работела. Хаснија ја фатиле кога нејзините шефови забележале дека биле префрлени пари на сметки кои не ги препознале.  Таа добила казна од 15 месеци затвор. Британските медиуми Хаснија ја нерекуваат гламурозен измамник. Османагиќ била помошник сметководител […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris