Month: м.г

-2-e1559319121444.jpg
Коди Ли (22), е слепо и аутистично момче од САД, кое сите нас успеа да нѐ остави без здив, како и членовите на жирито на шоуто America’s Got Talent, така и целиот свет. На сцената се појави во придружба на неговата мајка Тина која објасни како Коди уште од детството ја обожава музиката и бидејќи […]

lopez-e1559318639398.jpg
Иако пејачката и актерка Џенифер Лопез и поранешниот бејзбол играч Алекс Родригес, долгогодишната љубов планираа да ја заокружат со гламурозна венчавка, нема да има ништо од тоа. Пријателите на латино убавицата откриваат дека таа замислува  друг тип на венчавка – интимна церемонија за најблиските луѓе, на која ќе присуствуваат само нивните деца од претходните бракови […]

miley-e1559318392205.jpg
Петтата сезона на возбудливата серија „Black Mirror“, која ги освои гледачите низ целиот свет, наскоро ќе пристигне на малите екрани, а фановите се пособено возбудени околу една епизода во која се појавува Miley Cyrus. Продуцентите на серијата објавија дека епизодата е навистина сурова и емотивна и дека приказната на епизодата е тесно поврзана со животот […]

-e1559318117765.jpg
Мекензи Безос, поранешната сопруга на основачот на компанијата Amazon, Јеф Безос, објави дека половина од своето богатство, стекнато по разводот, ќе го донира за хуманитарни цели. Богатството на Мекензи Безос е проценето на околу 37 милијарди долари. Таа и милијардерот Џеф Безос се разведоа на почетокот од оваа година, а Мекензи доби 4% од акциите […]

-1-e1559317573147.jpg
Моментално во тренд e ташните да ги носиме во рака, околу половината или преку рамо, а тие се толку минијатурни што најчесто можеме да ги ставиме само најосновните работи – телефон, паричник и клучеви. Малите ташни претставуваат голем тренд. За многу жени незамисливо е да имаат ташна во која едвај можат да го стават паричникот, […]

usta-e1559315709954.jpg
Ако сакате полни усни, а не сте подготвени за хијалуронска инјекција, тогаш веројатно сте се обиделе со трикот со масло од мента. Сепак, козметичките компании, исто така, подготвија производи за поголем волумен на усните. Тоа се сјајот Lip Injection од брендот Too Faced, маската за усни Rodial Dragon’s Blood Lip и концентратот Niod Lip Bio-Lipid.

kanabis-e1559315147358.jpg
Маслото од каннабидиол или CBD е состојка која во последно време се повеќе ja гледаме во одлични производи за нега на кожата. Иако се добива од билката канабис, ова масло нема психоактивни ефекти и сосема е безбедно за употреба на кожата, а во производите за нега на кожата е се повеќе присутно поради соединенијата со […]

-e1559227087986.jpg
Не, розевата боја дефинитивно не е единствениот хит за оваа пролет и претстојното лето. Со неа, задолжително доаѓаат жолтата, како и минт боjaта кои ќе ги освежат гардероберите на љубителите на модата. Минт бојата истовремено е суптилна и многу ефектна и лесно се комбинира. Одлично одговара со  неутрални и земјени тонови, но не е воопшто […]

zzz-e1559226279558.jpg
Заштитното лице на новата Jimmy Choo кампања – In My Choos, во која е претставена колекцијата есен/зима за 2019. година, е актерка Сиена Милер. Во елегантни салонки, гламурозни сандали и неверојатно кул патики, ја фотографираше Зое Гросман, а актерката, се разбира, се снајде како риба во вода.

-e1559226009326.jpg
Во моментот кога беше објавен податокот дека е една од најплатените актерки во светот, Шарлиз Терон во голема исповед призна дека со години користела кокаин и екстази, дека била во депресија поради вишокот килограми и дека денес се бори со опсесивно-компулсивно нарушување. Холивудската актерка Шарлиз Терон (43) во текот на нејзините дваесетти години често пиела […]

Capture-11-e1559224716502.jpg
Режисерот Квентин Тарантино премиерно го претстави своето најново остварување „Once A Upon A Time In Hollywood“ на Канскиот фестивал. Филмот во кој играат холивудските актери Леонардо Дикаприо и Бред Пит заработи овации по премиерата. Светските медиуми објавија дека аплаузот траел седум минути, а денес светот има можност да види како тоа изгледаше. Сепак, видеото не […]

-1-e1559224431478.jpg
Светски популарниот бенд од деведесеттите години Spice Girls, започна comeback турнеја, со концерт во главниот град на Ирска, Даблин. Ова е прв од 13те концерти на турнејата, каде што тие настапија без Victoria Beckham. Сепак, фановите не беа задоволни од концертот, кој имаше многу технички проблеми. Twitter е преплавен со  коментари и видеа од концертот, […]

ariana-e1559224127360.jpg
Пејачката не е задоволна.  Еден од индикаторите за популарноста на некои ѕвезди е одговор на прашањето е дали нивната фигура е во музејот за восочни фигури Мадам Тисо. Ако одговорот е да, тоа значи дека станува збор за голема ѕвезда. Нивните восочни фигури во просек се успешни, но секогаш постојат исклучоци. И еден од тие […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris