Month: м.г

-e1559139883648.jpg
Ако ставите коцка мраз на одреден дел од телото, може да има безброј позитивни ефекти врз вашето здравје и енергија! За овој трик едноставно ставете коцка мраз на одредено место на вратот. Оваа точка се нарекува „feng fu“ и според традиционалната кинеска медицина има посебен ефект врз нашето тело. Таа е тесно поврзана со зајакнување […]

-e1559139612169.jpg
Не е пријатно кога најблиските ве опоменуваат дека повторно не спиеле поради вас, бидејќи цела ноќ сте ‘рчеле. На крајот на краиштата, тоа исто така го нарушува квалитетот на вашиот сон, бидејќи дишните патишта се стеснети поради несоодветната позиција во текот на спиењето. Затоа обидете се да не спиете на грб, затоа што во оваа […]

-1-e1559139030613.jpg
Chiara Ferragni ја започна својата првата beauty capsule колекција во соработка со Lancôme, како што беше најавено во нејзиниот masterclass Beauty Bites во февруари. За соработката се дебитираше во понеделникот на Instagram профилот на Chiara. Влијателнaта инфлуенсерка зад дигиталната платформа на Blonde Salad и брендот Chiara Ferragni Collection објави видео на кое покажува палета на […]

b-e1559138759956.jpg
Дури и Queen B од време на време мора да си дозволи да се забавува со пријателките, а кога тоа го прави, тогаш тоа е со стил. Таа ги изненади своите фанови појавувајќи се во Лас Вегас во друштво на пријателките, од кои едната беше и Kelly Rowland. Познатата пејачка и членовите на групата Destiny’s […]

t-e1559138434371.jpg
Музичката ѕвезда Тејлор Свифт оваа година го прославува јубилејниот 30-ти роденден, што за многумина е голема пресвртница. Токму поради ова еден новинар кој работи за германски медиуми, беше инспириран и го постави прашањето дали планира да има деца, што пејачката многу ја навреди. – Дали ова е пресвртна точка во вашиот живот? Дали сакате еден […]

daglas-e1559138030325.jpg
За идниот сопственик, ова е вистинско парче рај на земјата! Мајкл Даглас сака да ја продаде својата куќа на островот Мајорка во Шпанија за 28,9 милиони евра (32,38 милиони долари). Објектот од 200 хектари се состои од приватни лозја, терасовидни маслинови градини, модерен базен, библиотека, голема винарска визба и голем капацитет за сместување на гости […]

od-e1559137718161.jpg
Дека на познатата актерка Felicity Huffman и се заканува затворска казна од четири до десет месеци, поради скандалот за давање мито во престижниот колеџ се пишуваше уште во април. Актерката тогаш ја призна својата вина, а поради тоа наскоро ќе мора да ги сноси последиците. Имено, ѕвездата на серијата „Очајни домаќинки“ одлучи да се спогоди […]

-e1559137241877.jpg
Популацијата на орангутаните е намалена за 50% во последните 30 години. На островот Борнео во текот на овој век се убиени 150.000 орангутани, а оние кои преживеале се изложени на ризик. Ранетите животни бараат засолниште во селата, умираат од глад или ги фаќаат за да бидат егзотични миленици на луѓето. Главната причина за изумирањето е […]

krokodil-e1559136817863.jpg
Жителите од едно филипинско село стравуваа дури 20 години, а кога ѕверот конечно беше фатен, се појави вистинскиот страв! Имено, тие го имобилизираа ова огромно чудовиште, го врзаа, го ставија на мала количка, но не се надеваа дека тоа нема да биде доволно. Погледнете што се случило:

tour_img-1110096-148.jpg
Тука животот е шарен и весел, во ритамот на морето и брановите. Јужниот дел на Италија е можеби сиромашeн и несреден, но затоа е разигран и темпераментен. Затскриен во заливот на Неапол, Прочида е мал, но густо населен остров. Таа припаѓа на регионот Campania, со околу 10.000 жители. За Procida, се вели дека е многу […]

569869_majka_ls-e1559048610798.jpg
Сите бебиња се родија живи. Пред десет години, американката Натали Сулман родила осум деца. Сите бебиња се родиле живи. Нејзиниот лекар, д-р. Камрава, вгради 12 ембриони во нејзината утроба, за што подоцна ја изгубил лиценцата, бидејќи во пракса се пресадуваат од два до три. Во тоа време, Натали, која беше разведена, имаше шест деца кои […]

569911_soba_ls.jpg
Погледнете што се случило кога собарката влегла во собата! Еден гостин на хотелот одлучи да провери колку се безбедни неговите приватни предмети во моменти додека тој не е во собата. Тој ја остави вклучена камерата на својот лаптоп во еден хотел во САД. – Ова се случи на 5 ноември, отидов во хотел … и […]

570043_378881-voda-ls_ls.jpg
Направил тест кој покажал дали оваа вода смее да се пие, а резултатот покажал неверојатни резултати. Малкумина би се осмелиле да спроведат таков експеримент врз себе, но овој млад Русин воопшто не се колебал ни за момент. Тој ја испи водата што стоеше во конзерва 60 години. Кога ја отворил конзервата, водата изгледала свежа и […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi